Powered By Blogger

2019. szeptember 13., péntek

HUNGAROCON, SALGÓTARJÁN 1.


Jó a csapat Karancsalján,
Hajrá, hajrá Salgótarján!
(Irigy Hónaljmirigy: Dal a csávóról)


Úgy véljük, most, amikor a világ, amelyet ismerni vélünk, hamarosan megszűnik létezni, nem szükséges továbbra is titokban tartanunk azon események krónikáját, melyek valószínűleg erőteljesen hozzájárultak a nemsokára bekövetkező változásokhoz. Hogy ez a hosszú történet mikor kezdődött, azt ma már senki nem tudja eldönteni; a titkos társaságok viselt dolgait kutatók is csupán egy-egy villanást fedeztek fel az emberiség történelemében, és teljes bizonyossággal ezekről a villanásokról sem állítható minden esetben, hogy valóban közük lenne a harmadik évezred hajnalán Salgótarján városában, egy nemzetközi sci-fi találkozón kicsúcsosodó eseményekhez. Amit most elmesélünk, azt az egyik résztvevő elbeszélése alapján közöljük. Természetes tehát, hogy mindent az ő szemszögéből látunk; rajta keresztül lehetünk tanúi annak, ami akkor előttünk játszódott le, s mi, a rendezvény látogatói tudtunkon kívül váltunk tevékeny részeseivé a történetnek.




PROLÓGUS

Nürnberg, 1828
Egy ismeretlen tizenéves fiú botladozott az 1828. esztendő pünkösdjének hétfőjén a németországi Nürnberg városának utcáin. Bizonytalanul lépkedett és kissé tántorgott is, mintha megsérült volna vagy részeg lenne.
Odatámolygott egy helybéli vargához, és átadott neki egy levelet, melyet a városban állomásozó hatodik lovasezred századosának címeztek.
A fiú közben ezt motyogta:
– Katona akarok lenni… katona akarok lenni…
A varga elkísérte a fiút a rendőrségre, és megvárta, amíg hívatták a lovassági tisztet, akinek a levél szólt. Miután az illető megérkezett, a szolgálatban lévő rendőr és az ezred századosa együtt olvasták el a rövid levelet:

„A fiú neve Caspar Hauser, és tizenhat éves. Ha nem akarják megtartani, öljék meg, vagy akasszák fel a kéménybe.”

A levélen nem volt aláírás, és a fiú mindössze azt a három szót ismételgette, amit a vargának mondott. Bőre olyan sima volt, mint a kisbabáké, nem tudott rendesen járni, és az egyszerű, hétköznapi tárgyak is ismeretlennek bizonyultak számára. Viszont mindkét kezét egyforma ügyességgel használta, sötétben is olyan jól látott, mint nappal, sőt ha akarta, napvilágnál is megszámlálta a csillagokat.
Caspart a nürnbergi börtönőr vette magához, aki hamarosan megállapította, hogy a fiú egyáltalán nem szellemi fogyatékos. Gyorsan és mohón tanult. Ám a börtönőr nem tudta volna sokáig gondját viselni, ezért Caspart néhány hét múlva Daumer professzor fogadta örökbe. Nála a botladozó, retardált gyerekből hónapok alatt jó eszű, intelligens fiatalember vált.
1829. október 27-én azonban a fiút egy fekete köpenyes férfi támadta meg az utcán, és egy furcsa tőrrel súlyosan megsebesítette.
Két év múlva, 1831-ben Caspart ismét megtámadta egy ismeretlen fekete ruhás férfi, de a fiú némi szerencsével elmenekült előle.
1833 decemberében azonban halálos sebből vérezve támolygott ki egy parkból. Szemtanúk ismét csak egy fekete ruhás, köpönyeges alakot véltek látni, ám furcsa módon a hóban egyedül Caspar lábnyomait találták meg.
A szerencsétlen fiatalember három nap múlva belehalt sérüléseibe.
Származására és gyilkosa kilétére sosem derült fény.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése